Întrebare recomandată | sonya a întrebat:

Se pot face teste pentru depistarea alergiilor cu trimitere de la medicul de familie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Tudy000 a răspuns:

Se pot face si fara trimitere oricum te va costa, la clinicile de stat nu se prea fac nici acolo gratuit sau daca se fac nu au toata paleta de picuri de test. Daca bine imi amintesc, la un laborator privat incepe de undeva de la 80 de lei in sus parca, depinde daca vrei testul full sau doar la anumiti factori.