| Ilovedinero a întrebat:

Simt ca ma bate putin raceala, cum as putea face sa fiu racita bocna maine? Chiar nu am chef sa ma duc maine la antrenamente.( fara raspunsuri" iti afecteaza sanatatea si nu stiu ce rahat, strict raspunsuri la intrebare)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
21 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pur si simplu nu te duci. De ce ti-ai pune sanatatea in primejdie?
Imatură gandire!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu poti, nu poti dicta cu corpului ce virusi sa ia si cand sa isi faca de cap cu ei

| dullcat a răspuns:

Vrei sa iti provoci raceala ca sa nu mergi la antrenamente? Credeam ca esti mai matura de atat.De ce sa-ti complici existenta cand poti pur si simplu sa nu mergi si atat? Ai nevoie obligatorie de un motiv precum raceala sau ceva picior, mana rupta etc? Daca da, eu as lua in considerare sa schimb antrenorul/antrenoarea.

| Fatamuntilor a răspuns:

Ai rezolvat,, problema'''?
pe viitor afla ca corpul reactioneaza diferit in fata virusilor!
Degeaba primesti sfaturi

| blackann a răspuns:

Fa-ti baie la cap si stai afara la noapte.

si poti sa-ti rupi si mana sa ti-o puna in ghips. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

- Faci un dus cu apa rece ca gheata si dormi pe balcon happy

- Bei apa rece ( de la congelator ), mananci inghetata, de preferabil dupa ce ai depus un efort fizic intens si esti super transpirata

- Iti speli parul dupa care iesi la alergat pe afara / cu atat mai bine daca sufla vantul!

| CarmenCraciun a răspuns:

Fa o baie, spala-te pe cap si iesi afara in tricou. Plimba-te jumatate de ora si ai rezolvat.

| suntserios a răspuns (pentru CarmenCraciun):

Știi că răceală nu se face de la mers cu capul ud nu? Adică asta cred aia mai needucați pe la tara

| CarmenCraciun a răspuns (pentru suntserios):

Ia verifica.

| suntserios a răspuns (pentru CarmenCraciun):

A verificat medicina în ani și ani și ani de studiu.

| CarmenCraciun a răspuns (pentru suntserios):

Daca te rog incerci si tu? Sa ne anunti rezultatul.

| suntserios a răspuns (pentru CarmenCraciun):

Incerc odată la 2-3 zile de vreo 10 ani. Ies seara la alergat în parc și mă întorc transpirat tot și ud până acasă. Și ghici ce, răcesc doar când contactez un virus. Param pam pam

| CarmenCraciun a răspuns (pentru suntserios):

Nu. Fa un dus acum si spala-te pe cap. Imbraca-te intr-un pantalon lung si un tricou. Iesi afara 30 de minute.
Sa ne spui rezultatul, saracule.

| suntserios a răspuns (pentru CarmenCraciun):

Are importanta cum mă ud pe cap? Hahahaha hahahaha hahahaha

| CarmenCraciun a răspuns (pentru suntserios):

Esti sarac si cu mintea nu numai material.

| suntserios a răspuns (pentru CarmenCraciun):

Ce îmi place când ajung userii de pe TPU la jigniri. Înseamnă că nu mai au argumente și că EU am câștigat discuta. Win win win. Hahahaha

| CarmenCraciun a răspuns (pentru suntserios):

Esti un sarac.

| suntserios a răspuns (pentru CarmenCraciun):

Gata, nu trebuie să mă aprobi la infinit.

| Ilovedinero explică (pentru suntserios):

Bro, ce-i drept, diferenta de temperatura dintre corpul tau si temperatura din exterior poate provoca anumite infectii in corpt care adesea sunt confundate cu racelile

| suntserios a răspuns (pentru Ilovedinero):

Cum produce diferența de temperatura o infecție?

| CarmenCraciun a răspuns (pentru suntserios):

Mergi la medicina si afla, saracule.