| of983 a întrebat:

Simt ca ma ia răcealaa..am ochii calzi sunt obosit si n-am chef de nimic, daca iau un nurofen si diseară am majoratu unui baiat pot sa consum alcool?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti consuma alcool si nici nu poti merge la petrecere, deoarece imbolnavesti pe toata lumea, fiind contagios.
Stai pentru cateva zile in casa, la pat si refa-te!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu prea are treaba nurofenul cu alcoolul

| dullcat a răspuns:

Poti, dar nu te ajuta cu raceala (daca chiar asta e si urmeaza sa se instaleze bine), te vei simti mai rau maine.Fruncte mananci zilnic? E de la sine inteles ca astea iti dau energie si sunt aliatii sistemului tau imunitar, mai ales ca acum ai multe optiuni, in sezon.

| TimberWolf a răspuns:

Da ma, n-are treaba, doar la anitbiotic sau pastile de cap nu se bea.

| KovacsB a răspuns:

Doar este zi de nastere, alcoolul este obligatoriu.

| simplaexsistenta a răspuns:

Poti sa consumi, no problem

| Miranjacanela40 a răspuns:

Mai bine iei vitamina C si stopezi răceala.