| xFaith a întrebat:

Situatia s-a cam inrautatit vreau sa spun. ca de fiacare data cand fumez ma ia cu ameteala si ma ia o stare de voma ingozitoare mai nou am inceput sa tusesc, chiar cand rad la glumele prietenilor mei ma ia o tuse din aia seaca [ fumez de aproape 1 luna din motiv personal] Ok. imi puteti spune care este cauza? va rog. fara glume la adresa mea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Teresa a răspuns:

Probabil nu te-ai obisnuit cu nicotina dar eu cred ca nu tregi in piept cum trebuie pe scut ca nu stii sa fumezi si "inghiti fumul"sau "pufai" cum se spune
apropo nu trebuie sa fumezi ca sa te integrezi intr-un grup

9 răspunsuri:
| joocheru a răspuns:

Lasate de ele

| stelistu30 a răspuns:

Pai fumatul iti afecteaza plamanii si aparatul respirator si din aceasta cauza apare tusea aia seaca un sfat numai fuma o saptamana si apoi dispare si poti fuma funda daca ti-am fost de foloshappy

| dodo1530 a răspuns:

Pai ce ai zice daca ai inceta temporar... si evita fumul indiferent de la ce pentru a se curata plamanii iar dupa ceti trece definitiv daca doresti continui daca nu iti poti varsa nervii pe altceva

| ate3562 a răspuns:

Cine te pune?

| d3nisa202 a răspuns:

Heiii! :] Sall. SIncer habar nu am. Dar se vede ca tigariile iti fac rau puppy dog eyes. Eu as zice sa renunti la fumat. E pacat, oricat de urata ar fi viata ta sad. Acum faci cum vrei tu.
pa :3

| stelistu30 a răspuns:

Pai fumatul iti afecteaza plamanii si aparatul respirator si din aceasta cauza apare tusea aia seaca un sfat numai fuma o saptamana si apoi dispare si poti fuma funda daca ti-am fost de foloshappy

| jordan210cm a răspuns:

Pai care ar putea fi cauza? Stii si tu cauza dar nu vrei sa o recunosti si sa o elimini!

| Kristianna a răspuns:

Nu mai fuma! Asta poate fi un semn de moarte!

| Panteryas a răspuns:

Salut,crede-ma cea mai buna cale e sa te lasi de fumat,daca vrei sa iti treaca,uite iti recomand tigariile electrice iar acel motiv personal de care ai precizat pare sa fie stresul sau frica de ceva...
Exista metode mult mai bune de a scapa de stres, iar daca intr-adevar au aparut simptomele spuse de tine, e probabil sa nu ai mai mult de 20 de ani...
Fumatul distruge tot:acelereaza imbatranirea, scade durata de viata si cel mai rau poate cauza cancerul la plamani.
Cam asta se poate intmpla, repet o solutii buna si eficienta ar fi sa te lasi de fumat.Suces!