| ea_8849 a întrebat:

Slabesc daca nu mananc dupa 6? dar pe la 6 mananc? iar dupa 6 beau doar apa? funda! :*mersi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| ptcateube a răspuns:

Se zice ca daca mananci dupa ora 10 seara(asa stiam eu) te ingrashi, dar astia sunt doar superstiithi ...eu zic ca daca vrei sa slabesthi sa faci sportwinking alergari sau sa te duci la sala, dar faza cu mancatu sau nemancatu` dupa o anumita ora e o prostie, chestia asta depinde de organismwinkinguni se ingrasa altii nu

| oanecorleone a răspuns:

Depinde de organismul tau. Dar cred ca vei slabi daca nu mai mananci dupa 6. Daca mananci dupa 6 nu mai apuci sa faci miscare si toate caloriile se depun.

| Mezomorful a răspuns:

Nu este o superstitie... dupa 6 functiile organismului sunt reduse inclusiv metabolismul deci daca vei manca dupa 6 exista mari sanse sa te ingrasi. Dar este varianta safe mod:mananci dupa 6 pana in 8 maxim dar dupa aia bagi sport de preferinta alergare!

| nimenialtudecatunanonim a răspuns:

Cateva trucuri de slabit:
nu manca dupa ora 7 ,
mananca mult dimineata
fructe si legume in loc de dulciuri
si fa sport o ora pe zi