| DanielAraft34 a întrebat:

Salutare TPU. Vreau sa slabesc ce regim imi recomandați?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| OchișhoriAlbastri a răspuns:

Dieta Rina
Dieta fix la fix
Dieta disociata.
Gasesti despre ele pe google sau grupuri pe Facebook
Daca nu mergi la un nutrotionist si iti face el o dieta pereonalizata

| danieltulcea84 a răspuns:

Du-te la consult la un endocrinolog și apoi la un nutriționist. Nu te pune să ții regim după capul tău. Ajută și sportul și înfrânarea. Dar cel mai bine un regim individualizat de la un nutriționist.

| aXy99 a răspuns:

Reduci aportul caloric cat sa fii in deficit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta. Sunt la indemana si ieftine chestiile pe care le mentioneaza.
https://www.laviniabratu.ro/dieta-mea/

| Mavni a răspuns:

Regimul... cantarului. Reduci portiile de mancare. Si maresti numarul de ore de miscare.