| DaRlInGiLuSiOnS a întrebat:

Solutia pentru negei este buna si pentru alunite?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
prfml
| prfml a răspuns:

Eu nu cred ca este recomandat.

5 răspunsuri:
| Annitu a răspuns:

Posibil orice...Intreaba si tu la farmaciewinking

| adyth a răspuns:

Tie ti se pare negul si alunita aceeasi chestie? :-s

gyzzard
| gyzzard a răspuns:

1) negul si alunita sunt doua chestii total diferite
2) alunitele daca sunt supuse unui stres fizic, de orice tip, pot sa malignizeze. Daca vrei sa scapi de alunite, exista o singura solutie: excizarea chirurgicala.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, in nici un caz, agresarea alunitelor cu solutii corozive poate duce la malignizarea lor.

| doinisor a răspuns:

Sub nici o forma alunitele sint semne carepot fii din nastere nu e voie sa umbli la ele se pot infecta si ajungi la alte probleme.se pot scoate doar medical mergi la doctor.