| emilia21 a întrebat:

Somnolenta continua nu conteaza ca e ziua sau noaptea, desi in fiecare seara ies la plimbare timp de 1 ora, fac putina alergare! dar dimineata nu imi mai vine sa ma trezesc, si nici pofta de mancare nu am, dar incerc sa mananc cel putin de dimineata si dupa-masa la ora 17-18 ce poate sa fie, anemie nu am, rezultatele sunt bune, iau vitamine in continuare, dar tot obosita ma simt. Nu stiu ce mai pot face, daca am fost la doctor. va rog dati-mi cateva sfaturi, deja ma oboseste perioada asta.
Mentionez ca somnolenta persista c-am de 1 luna, multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca nu esti depresiva, mergi sa te vada un endocrinolog. Poate fi hipotiroidism sau maladia Addison. De asemenea, daca intampani dificultati mai ales in partea a doua a zilei, ar fi bine sa te vada un neurolog pentru a exclude o miastenia gravis la debut.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Încă nu ai scăpat de astenia de primăvară, creşte consumul de fructe şi legume proaspete.
Pa, pa.

soothe
| soothe a răspuns:

Cere sa ti se verifice functionarea tiroidei.

| BRG a răspuns:

Poate ai diabet, vezi glicemia cum este.

| Dietetik.ro a răspuns:

Buna Emilia,
cred ca ar trebuie sa incerci o dieta de reenergizare, si daca nici asta nu merge, e bine sa mergi la psiholog. Cata vreme analizele ies bine, e posibil insa sa fie vorba doar despre o oboseala a organismului, care poate fi combattuta prin dieta si o mica vacanta :D http://www.dietetik.ro/articole/4480/recapata-ti-energia.html

| emilia21 explică:

Va multumesc la toti o sa iau in considerare toate variantele, ceva trebuie sa am.