| 10011993 a întrebat:

Somnul ingrasa? vreau raspunsuri din propria experienta, ce ati constatat voi...nu ce scrie pe net!:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cica daca mananci seara, inainte de culcare, sau oricand in timpul zilei si dupa aia te culci sigur pui cateva kg pe tine.
Dar daca dupa ce mananci te odihnesti un sfert de ora iar apoi faci putina curatenie prin casa sa zicem, eventual o plimbare pe jos/pe bicicleta/role/skateboard etc. nu ai cum sa pui, poate 1/2 grame.
Asta stiu eu sigur pentru ca am obiceiul prostesc sa mananc pe la 10-11 seara cate ceva si apoi sa ma bag in pat.Vara mai merge pentru ca stau de dimineata pana seara cu lumea pe strazi si fac miscare mai tot timpul, iarna insa, unde sa ies?
Bafta`!

| User a răspuns:

Ori ca dorm 12 ore, ori ca dorm 7, tot la 69 raman. De kile, bineinteles.

| ღDangoღDaikazokuღ a răspuns:

Daca mananci inainte sa te culci ( ceva care pica greu la stomac) atunci te ingrasa. Daca nu, nu are nimica. Multi ar considera intrebarea stupida, dar are foarrte multa logica, chiar foarte inteligenta. Apropo, raspunsul meu e din propria experientzawinking.

| SwEeTgIrL_1752 a răspuns:

Somnul nu ingrasa, crede-ma el doar ne imbunatateste si ne lumineaza fata.somnul este benefic, doar nen ajuta.deci in concluzie, nu ingrasa

| MindExplode a răspuns:

In timpul zilei nu te ingrasi dimpotriva echilibreaza pofta mancarii.Dar daca maninci inainte de culcare atunci chiar ingrasa.
Nu e de pe net.happy

| yumeee a răspuns:

De ce ar îngrăşa somnul, îl mănânci?

| kareina a răspuns:

DA,daca dormi 24 din 24 ore,altfel somnul nu ingrasa daca respecti orele de somn noaptea si poti sa dormi si dupa masa daca timpul iti permite, chiar se numeste cel de dupa masa, somn de frumusete.Bafta!

| Ilinca a răspuns:

NU! Si sa iti expli c si de ce! Pentru ca in timpul zilei (sau cand nu dormi) ai tendinta de a tot "rontai" din tot felul de mancaruri. In timp ce dormi, nu mananci nimic, deci nu consumi calorii, in concluzie nu ai cum sa te ingrasi (idee sustinuta si de un medic)winking

| PedoBarbie a răspuns:

Buna gluma. Nu o mai face.