| Maria204 a întrebat:

Sora mea are matreata! cum poate sa scape de ea? are parul pana la umeri. un sampon ceva... funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Plague a răspuns:

In familia mea si eu si sora mea si verisorii, toti avem probleme cu matreata (minunata mostenire de familie, n-am ce zice). Uite cum am scapat eu si sora mea de aceasta problema: Am folosit sampon garnier fructis anti-matreata, si balsam de par tot garnier fructis. Dupa doar cateva spalari s-a imputinat matreata simtitor, si dupa o luna, am scapat aproape complet. Acum, dupa...mai bine de un an cred, nu mai am probleme cu matreata happy. Sper sa mearga si la tine x). Succes!

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Să încerce Dove antimătreață!
Pa, pa.

| Pufuleteeeee a răspuns:

Pai in primul rand depinde si de varsta! deci ar putea sa foloseasca sampoane specializate si comncepute pentru asa ceva sau sa faca un tratament cu plante naturale de la o farmacie iar urmatorul pas este ca depinde de cate ori te speli pe cap(ar trebui cam de 2-3 ori pe saptamana) apoi trebuie sa aiba grija si la cum se spala pe cap adica ma refer la modul in care isi maseaza scalpul aceata ar trebui masat cu blandete fara unghii deoarece si acestea pot irita pielea capului! dupa ce faci acest tratament cam dupa vreo luna si observi ca matreata nu a disparut ar fi indicat sa mergi la un medic dermatolog care poate iti va da ceva detalii! PS: iti spun din propia experienta, eu mi-am luat un tratament pe baza de plante si in 2-3 saptamani am scapat de eahappy! fundita?

| onetwothree a răspuns:

Head & Sholders Menthol. Sa nu te astepti sa aiba efect imediat, dureaza cam 5-6 spalari pana se vede vreun efect.

| Adriana1019 a răspuns:

Cred ca Head and Sholders.Eu nu am matreata, dar cred ca acela este cel mai bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea spune-mi ce șampon folosește! apoi mai vorbim despre alt șamponhappy