| Loredanagabrielaiacob566 a întrebat:

Sora mea mai mică, a plecat să se vadă cu niște prietene undeva în jurul orei 1 dupa-miaza.
Orele au trecut și mă uitam la ceas,se facuseră deja patru,am zis să nu fiu disperată,m-am luat cu alte chestii și încet încet au început să apară grijile și m-am mai uitat la ceas o dată era deja șase și un sfert.
Aici vine partea cam horror pentru mine,pentru că mie îmi este frică să nu înebunesc.
Mi s-a părut sau am auzit,vocea mamei și a surori mele mai mici în living cum se certau iar vocile spuneau fix cuvinte pe care le-ar spune ele și fix tonul pe care le-ar spune.
Ceva de genul:
Mă Elena tu chiar nu ești întreagă la cap? Mă faci să am griji de atâta timp?
Apoi se aude cum încearcă să se scuze cu cuvinte ca astea:
Da mamă,dar...
Si am iesit si eu repede din cameră să mă cert cu ea că și mie mi-a stat inima în loc și tremuram și mă mânca pielea de la nervi dar ele nu erau in living,am plecat în bucătărie unde mama gatea o ceorbă și am întrebat dacă a venit soră-mea dar ea îmi răspundea îngrijorată că o bate,că nu e acasă,că își face griji.i-am zis că mi s-a parut ca le aud vocile si nu a zis nimic a zis că ea pleacă să o caute și eu am plecat si eu afara să o caut,nu am iesit nici din curte si soră-mea intră în curte și mama și mătușa stau de vorbă cu ea și o ceartă.
Eu nu prea arăt că îmi pasă de ea și nu iau omul în brațe,deci am încercat cumva să par ceva mai enervată de faptul că era să o caut imbracata in pijamale scurte si cu hanorac imblanit,nu îmi place să atrag atentia si să arat iubire,mai bine o demonstrez prin lucruri mici si uneori prin lucruri mari.

Ce credeți că s-a întâmplat de fapt?
Auzeam vocile doar din cauza grijii sau mai e un motiv sinistru ca și o boală phisică?
Țin să menționez că în familia mea au fost/sunt bătăi,certuri, injuraturi si multe chestii mai oribile.
Mulțumesc că ați citit tot!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Gandurile intense pot provoca cateodata viziuni de "deja vu".
Unele persoame pot fi contactate si telepatic.
Sunt enigme pe care stiinta de azi inca nu le prea cunoaste.

| Violleta2022 a răspuns:

Ce s-a intamplat de fapt, nu poti afla de la nimeni de pe forum, fiindca noi nu avem de unde sa stim ce a discutat mama ta cu sora ta.
Intrebi taman persoanele care nu te pot ajuta.
In orice caz, cred ca este datoria si grija mamei tale sa se ocupe de securitatea si protectia copiilor ei, nu a ta.
Daca ai vreo problema, discuta cu mama sau tatal tau!

| mihai69 a răspuns:

Imaginația.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Credem ca ati innebunit de-a binelea, din moment ce nu mai poate si omul sa stea plecat cateva ore, ca va crizati voi.

| Loredanagabrielaiacob566 explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Sora mea are 12 ani, afară se întunecă rapid și nimeni nu ne-a sunat să ne zică dacă e bine, normal că ne îngrijorăm e mică și habar n-are de capul ei, de la cele mai mici lucruri până la cele mai mari pe care le poate face un copil de 12 ani.

| darrio2007 a răspuns (pentru Loredanagabrielaiacob566):

Probabil grija pentru ea te-a facut sa „auzi" ce ai auzit.
Daca e mica de ce ati lasat-o sa plece? Nu are telefon ca sa o fi sunat?

| Loredanagabrielaiacob566 explică (pentru darrio2007):

Telefon nu mai are dar ea stătea cu două fete de la ea din clasă care aveau telefoane, a plecat acasă la mama uneia dintre ele și putea măcar să le zică să sune acasă, cum am mai zis se înoptase și nu am vrut să fim rele să nu o lăsăm cu fetele afară dar deja era prea mult.
Mulțumesc pentru răspuns.