| fiera a întrebat:

Sotia mea a nascut prin cezariana. Dupa 4 zile i s-a scos tubul de drenaj si in ziua urmatoare a inceput sa vorbeasca incoerent si nu-si mai simte partea stanga a corpului. Ce trebuie facut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Unde este internata, la spital de stat sau la clinica privata? Daca este la spital de stat, inseamna ca inca este acolo( cezarienele se tin 8-9 zile). Nu ai ce sa faci decat sa mergi de urgenta sa vorbesti cu medicul care e de garda si sa-i expui simptomele. Riscul la cezariene este de embolii, ceea ce este grav daca nu se iau masuri la timp. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| bulin a răspuns:

In ce sens nu o simte? Mai multe detalii

| 0vidius a răspuns:

A suferit un ACCIDENT VASCULAR CEREBRAL cauzat probabil de un tromb(embolie) desprins in urma operatiei si... da e o situatie foarte grava poate ramane cu sechele toata viata.

| Zazu a răspuns:

Hassanu,din cauza trombilor a facut o embolie sau un ictus.Ce mama naibii face medicul ala acolo? Trebuie chemat de urgenta un specialist si facuta o rezonanta.Sotia ta poate muri cu zile, mergi si trage medicii de maneca.