| Ionuţionuţ3456 a întrebat:

Soţia mea are mâna fracturată şi are ghips dar ea zice că o doare mâna, cum o pot ajuta? Oare de ce o doare daca are ghipsul pus? Il are de 3 zile.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Un os rupt nu se reface in 3 zile, are nevoie de timp pentru a se vindeca poate dura o lună

suntserios
| suntserios a răspuns:

După 3 zile nu ar trebui sa mai fie dureri. Posibil sa nu fie pus corect ghipsul.

| ioana748 a răspuns:

Ar trebui sa ia niste calmante pentru durere.
Fie chiar si paracetamol. Si aulinul este bun.
Daca durerea persista inca trei zile, mergeti la doctor din nou.
Sanatate,

| KovacsB a răspuns:

Iar cont nou sotie cu mana fracturata, dar ce aveti fratilor e epidemie?

| Cipi1212 a răspuns:

Probabil că oasele au fost fracturate serios.