| DanaDaniela2222 a întrebat:

Sotul meu se simte destul de rau, are febra, frisoane cum îl pot ajuta sa se simtă mai bine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Să il duci la medic.

| Cipi1212 a răspuns:

Pentru febră sunt bune comprese cu apă rece.

| RAY a răspuns:

Febră ce este? Ajuta la uciderea de microbi și viruși și aduce nutrienți in creier, totul intra in stare de criza, ce poți face? O supa de pui, usturoi cu miere și desigur zinc chiar doza dublă, nu te feri de sport