| Alexandra101010 a întrebat:

Spuneti-mi si mie cum scap de Acnee. Am o crema de la farmacie Flocinolon dar aceasta crema nu ii buna. Cosurile se vindeca da acneele nu! Cu ce sa ma dau? Am auzit ca se poate cu ceva lamaie. sau ou! spuneti-mi tot ce stiti de cum se vindeca acneele. Eu am acnee pe frunte. spuneti-mi ce sa fac? Ajutorr! Multzumescklove struck

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lery a răspuns:

E foarte bun! BIODERMA Sebium gel moussant purifiant. Am folosit Bioderma.intr-o saptamana au trecut cam jumatate.sunt foarte multumita de acest produs si il recomand persoanelor cu acnee.La fel de bun este si Skinoren(gel/crema). Ambele produse se folosesc dimineata si seara. Cere la farmaciue aceste produse.Pt mine aceste produse fac minuniwinking Incearca si RETIN-A e foarte bun.

4 răspunsuri:
| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Eu folosesc de aproape o luna, zineryt.Eram plina de acnee,si mi-am dat cu el de doua ori pe zi,cu fata curata, si acum pot spune ca imi apar cosuri doar la menstruatie, pentru ca se usuca iar semnele dispar!
Mi-au disparut cam la o saptamana de folosire!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai acnee trebuie sa te duci la dermatolog! Nu astepta crema minune pentru ca poate ti se va agrava. Fugi la doctor!

| Biancaify a răspuns:

In primul rand nu incerca sa iti spargi cosurile care nu sunt coapte. In al doilea rand du-te la dermatolog si vezi ce-ti spune. Eu am fost doar ca avea niste cosuri pe frunte si pe obraji si unu` pe barbie si mi-a spus sa-mi iau de la Elmiplant solutie astrigenta si crema-intr-o luna iti trec. dupa o saptamana doua apar imbunatatiri. Numa` bine! vot?

| CheeszBurger a răspuns:

Eu fac asta in fiecare zi si merge, dar acum depinde si de ten. Pune intr-un bol o lingura de apa si 3 linguri de otet.Da-te pe fata cu acest amestec si spala-te pe fata. Sper sa mearga :*