| denysuka16 a întrebat:

Spuneti-mi si mie niste remedii naturale pentru a nu imi cadea parul (fundita)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Fa-ti gradul de anemie( hemoleucograma, sideremia). Anemiile feriprive dau probleme cum ar fi caderea parului.

| AliGab a răspuns:

Eu iti pot recomanda ce a mers la mine: tratament Vichy pentru caderea parului. Este intr-un ambalaj cu rosu si este un pic mai scump, dar si cu rezultate pe masura. Pret: in jur de 50-55 lei, tub de 250 ml. Usor de folosit, exact ca un sampon. Dupa ce termini tubul, revii la samponul tau normal. Daca iti permiti, iti recomand sa ramai pe aceiasi gama de sampoane. Succes

| kaudia25 a răspuns:

Vitamine si substante nutritive pentru cresterea parului
http://www.euro-pc.ro/......ea-parului
Sfaturi - Cum sa ai un par superb?
http://www.euro-pc.ro/Informatii-Medicale/Sfaturi-Cum-sa-ai-un-par-superb