| VideoGame a întrebat:

Spuneti-mi si mie niste retete de slabit care sa aiba putine calorii si sa includa:
1)fructe
2)legume
3)carne slaba(de peste de preferat)
4)o problema la mine este ca fac cam mult sport si mi se face foame repede iar cand ma apuc sa mananc ...mananc nu gluma(adica mananc pana nu mai pot sa mai fac altceva decat sa stau in par)
5)as vrea niste site-uri cu astfel de retete dar si din propria vostra experienta ...important e sa slabest macar 2kg pe saptamana
6)... Dau funda...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| PinkPanther a răspuns:

Retete gaseti pe slabute.ro

| PinkPanther a răspuns:

@necrophagist, ce e asa hilar? omul a cerut niste retete si i-am recomandat un site unde stiu sigur ca o sa gasesasca ce cauta, spre deosebire de tine care i-ai recomandat sa manance numai legume si fructe, o sa te intreb tu mananci totul asa crud? nu gatesti nimic, macar niste mazare si tot o fierbi, sau o manaci cruda? ca animalele

| Necrophagist a răspuns:

Recomand un vegetarianism uşor.Carnea se depune pe vasele de sânge şi nu prea are nici un raport nutriţional de valoare.Nu intra pe slăbuţe.ro,sau cel puţin nu în prezenţa cuiva, e hilar: ))
Având o alimentaţie numai fructe şi legume poţi mânca mult.Să vedem, mănânc cam 3 kg şi ceva de fructe pe zi şi îmi convine, iar legume cât încape.Fiind o detoxifiere vei pierde puţin mai mult de 2 kg.

| Necrophagist a răspuns:

Mie apa îmi face o foame de şi în timp ce mănânc îmi urlă intestinele.Bea când ţi-e sete şi nu mânca puţin

| Necrophagist a răspuns:

Pinkpanther: da, mananc totul crud, ca animalele.am zis doar ca suna misto ca un om in toata firea mascul stii tu sa intre pe slabutze.rolaughing

| Necrophagist a răspuns:

Ok back to the subject.Ideea cu fructele nu sună tentant? Exemplu 8 banane dimineata, salata cu avocado la pranz si 5 piersici seara.

| Necrophagist a răspuns:

N-ai imaginatie ca sa iti faci un plan cu 80% carbohidrati, 10 proteine si 10 lipide?

| deyule794 a răspuns:

Astfel de retete nu stiu, deci mai asteapta un raspuns, insa vreau sa precizez un lucru. daca bei un pahar de apa inainte sa mananci, vei manca mai putin, pentru ca te vei satura mai repede >big grin

| VideoGame explică:

Da nu mai bine beau o halba de bere mai intai?big grinlaughing)

| VideoGame explică:

Glumeam o sa incerc sa sa beau un pahar de apa inainte de a manca sa vad ce efect are mersi de sfat

| VideoGame explică:

Bun dar o reteta nu stiti si voi sau macar un site cu retete numai din fructe legume si alimente usoare

| VideoGame explică:

Heiii.Necrophagist su PinkPanthera aici nu e chat deja incepeti sa deviati de la subiect.Atea le discutati voi in mesaj provat nu la o intrebare de pe TPU

| VideoGame explică:

Inca mai astept un raspuns care sa contina si un site.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii concursurile alea cu cine mananca mai repede? Uite te la un documentar din ala cu ei cum se antreneaza sa manance cat mai mult si baga de seama, tu trebuie sa faci opusul. Ei beau apa dupa fiecare dumicat fiindca asa se mareste stomacul. Apa o bei cand ti-e sete, fiindca daca faci asa la masa, tot ramai cu stomacul mai putin plin pana la urma si tot o sa ai tendinte de a manca.