| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti-mi si mie un tratament pentru arsuri de stomac?

Nota! Nu vreau sa aud iar un raspuns sau mai multe cu du-te la doctor ca m-am saturat de sfaturi din acestea inutile si proaste...

Spuneti-mi ce medicamente sa iau ca sa-mi treaca sau ce ceaiuri sa iau.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| alexeanca a răspuns:

Ceai de sunatoare neindulcit.Nos-pa si dicarbocalm pentru durere.

| adriangabor92 a răspuns:

Dicarbocalm

| 80Cris a răspuns:

Tu spui ca ai arsuri la stomac. Pe ce se bazeaza diagnosticul tau, ti s-a mai intamplat acelasi lucru si acest diagnostic ti-a fost dat de un medic? Daca da, atunci stii tratamentul. Daca nu, nu stii, doar banuiesti, nu e bine sa iei medicamente sau leacuri recomandate de noi, caci nu suntem medici si chiar daca am fi, prin simpla descriere a unor simptome ( fara anumite analize ) nu poti sa dai un diagnostic corect prin ecranul unui calculator. Du-te la medic si daca ai fost nemultumita de alte raspunsuri, pe care tu se pare ca le consideri inutile si proaste, de ce te mai obosesti sa afli raspunsuri aici. Cauta in alta parte!

| 80Cris a răspuns:

Poti sa ai ceva mai mult, sau mai rau decat banuiesti tu. Pana nu iti confirma un medic acest diagnostic tu vrei sa te tratezi exclusiv pe presupunerile tale. Asta-i tot.Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai da nu ma doare. Doar asa simt ca ma arde nu ma doare nimic nimic. Sa nu am gastrita.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

80Cris@ Ce nu intelegi?/ CUm adica eu nu sunt ce simtome am? Trebuie sa te pui tu in pielea mea? sau cum? asa se intelege. Ma arde asa din stomac dar nu rau. mai imi trece mai ma lasa.cred ca sucul gastric este prea concentrat.

| any007 a răspuns:

Buna.Si eu am avut probleme cu cresterea aciditatii stomacului(cred ca e acelasi lucru cu arsurile la stomac) si am luat omez si metroclopramid dar sincer am uitat cum se iau. Am luat 2 zile la rand si nu ma mai ars stomacul. Dar totusi ar fi bun un consult daca nu trece pentru ca s-ar putea sa dai in ulcer gastric.si nu-i a buna...