| BiiBiis a întrebat:

Stie careva niste trucuri "babesti" pentru albirea dintilor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Periati dintii cu sare de bucatarie, albeste si intareste gingiile.

| fabiola a răspuns:

Freaca zilnic dintii cu o jumatate de lamaie si mananca alimente bogate in calciu!

| madalina2727 a răspuns:

Sare de bucatarie, bicarbonat(dar nu mai mult de 2 ori pe saptamana pentru ca iti distruge smaltul dintilor), lamaie, mere, capsuni.

| BUBULINA a răspuns:

Sare de buc
bicarbonat
si lamaie tongue

| vladimir23 a răspuns:

Eu stiam ca sarea e pentru intarirea gingiilor nici decum pentru albirea lor

| oana23madrid a răspuns:

Cel mai bine cu bicarbonat alimentar pentru iti irita gingile nu le intareste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, cu bicarbonat...chiar se vad rezultatele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si pe pasta de dinti trebuie sa pui bicarbonat?

| ginaosar a răspuns:

Vezi aici http://edent.cabanova.com/albirea-dintilor.html
Este foarte bun sper sa te ajute

| Ciprian Ionut a răspuns:

Te freci pe dinti cu sare de bucatarie happy

| lavi2864 a răspuns:

Da,pune putina pasta de dinti si peste pui bicarbonat. Sau si mai simplu umezesti putin periuta si pui direct bicarbonatul dar nu va avea un gust foarte placutbig grin