| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva care sunt cele mai bune geluri antibacteriene pentru mâini atunci cand nu ai posibilitatea sa te speli pe mâini cu apa si sapun pentru a omori bacteriile?
Dacă stiti spuneti-mi si mie cum se numesc.
Multumesc Anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| cretzufinish a răspuns:

Pe asta il folosesc http://www.shopmania.ro/......02439.html
Antibacterianul sub forma de gel nu inclocuieste spalarea!

| REDSQ a răspuns:

Touch (toata gama) si Fresko. Ultimul l-=am testat chiar ieri, si vreau sa zic ca si curata bine dar siparfumu e persistent si-ti lasa senzatia de prospetime si maini curate, curata si grasimile bine.

| gaga_5261 a răspuns:

Marea majoritate sunt foarte bune. Poti gasi la farmacii, la hipermarket-uri.
Iti recomand Gel de maini antibacterian Fresko!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ia ce gasesti la farmacie.Sunt bune toate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Virusept - este chiar foarte bun

| MeIona a răspuns:

Buna, sper ca raspunsul sa nu vina prea tarziu
eu iti recomanda sa folosesti gama de produse antibacteriente TOUCH
Am sa iti dau motive solide sa folosesti aceste produse :
gelul Touch este gelul antibacterian nr 1 in Romania (conform studiu MEMRB efectuat in perioada noiembrie 2008 – noiembrie 20009), eficienta fiindu-i atestata de Institutul Cantacuzino (produs antibacterian, antiseptic si dezinfectant, produs fungicid)

Pentru dezinfectarea suprafetelor folositi spray-ul Touch, evitand proliferarea bacteriilor si virusurilor pe : scaunul toaletei, manerul usii, receptorul telefonului, volanul masinii etc… Acest produs este atestat de catre Institutul Cantacuzino (produs antibacterian, antiseptic si dezinfectant, produs fungicid
Distruge 99% din bacteriile de pe suprafete dar si de pe maini
Stopeaza raspandirea salmonelei, E.Coli, streptococ si a bacteriilor de contact

Sper ca ti-am fost de ajutot