| mariatzlovemusic a întrebat:

Stie cineva cum nu iti mai rozi unghiile si nu vreau raspunsuri de genul pur si simpul nu ti le mai rozi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LLLlllaaavvinia a răspuns:

1.Le poti da cu lamaie.
2.Le poti da cu oja/lac.(Nu vei mai avea tendinta sa le rozi.)
3. Sau daca poti... Faci ca si in desene. Iti pui un elastic pe mana si de fiecare data cand iti duci degetele la gura tragi de el. laughing))

2 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Cel mai simplu : Le tai cat poti de bine pana scapi de acest tic nervos.

| jojo92 a răspuns:

Exista un lac transparent cu luciu si un gust foarte amar. Unul bun este de la Melkior.In plus iti hraneste unghiile si vor creste frumos.