| George05 a întrebat:

Stie cineva cum poti scapa de acnee?, am urmat cursuri de tratament si toate au fost inzadar.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Alemoni a răspuns:

Zynerit de la farmacie.
Bafta!

| George05 explică (pentru Alemoni):

Zynerit am folosit, mia ajutat putin, in momentul de fata numi ajuta. Mersi nespus de mult de ajutor.

| Lukk a răspuns:

Consulta un dermatolog, "tratamente" populare te pot lasa cu semne sau pot cauza eruptii si mai grave.
Si citeste http://pasagera.ro/, vei gasi multe sfaturi detaliate date de o persoana care a avut probleme serioase si a investit mult timp in a se informa.

| Sburatorul a răspuns:

Viziteaza un dermatolog (daca stai in Bucuresti, cei de la Spitalul Colentina sunt ''da best'') si el iti va spune ce tratament sa urmezi in functie de gravitatea situatiei. La mine a functionat, dupa 28 de zile de la inceperea tratamentului, exact cum mi-a zis si doctorul. big grin

| magicianul19 a răspuns:

O crema din banane si aspirina presata cateva zile la rece 2-3 zile... apoi folosesti ca o crema...astept raspunsul tau sa vad daca are rezultat bun si la tine

| George05 explică (pentru magicianul19):

Ok, mersi de sfat o sa incerc neaparat.

| woundedream a răspuns:

Du-te la dermatolog si stai departe de suc acidulat, ciocolata, chipsuri.prajeli