| alexutza222 a întrebat:

Stie cineva daca exista posibilitatea sa duci la un laborator de analize medicale sangele prelevat acasa si ei sa ii faca testele necesare (recomandate de un medic)? Adica trebuie neaparat recoltat sangele la laborator?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Doar in laborator. Se considera ca este recoltat in conditii optime fara a fi contaminat. Tu cum iti prelevezi proba de sange acasa?

| SkyPilot a răspuns:

Unele laboratoare pot trimite pe cineva sa recolteze. Dar nu vor accepta sange recoltat de cineva din afara sistemului lor.

| alexutza222 explică (pentru SkyPilot):

Stii cumva de ce nu accepta sangele provenit din afara?

| SkyPilot a răspuns (pentru alexutza222):

Poate fi prelevat de la altcineva, poate fi contaminat, poate fi prea putin, poate fi prelevat dintr-un loc incorect, poate fi prea vechi, poate fi pastrat in conditii improprii.

| Donsavas a răspuns:

Pentru ca pe buletinul tau de analize se menționează numele clientului. Nu se doreste a se face fals în acte.