| CARMENCITA a întrebat:

Stie cineva la cate ore pot lua nurofen plus daca am luat ketorol? Ma doare maseaua rau si antibioticul nu si-a facut efectul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| JeSa a răspuns:

Draga, daca antibioticul nu si-a facut efectul cu siguranta - asta zice ca ai o alta problema de sanatate: cum ar fi slabirea sistemului imunitar, sau mai stiu eu ce...
Insa, cat despre pastile: - respecta tratamentul; - ia antibiotice cu doza mai mare (ex. - de 500 mg).
ziNc, zice bine de Aulin; se gaseste la farmacie si se intreaba farmacista cam cum se administreaza acesta. (PS - la fel si cu celelalte pastile happy!)
(Atentie!)Dupa ce ai rezolvat cu toate astea..., sper sa rezolvi, sa te faci bine..., sa te duci la stomatolog ca sa ti-o tratezi/refaci.
Sanatate!

5 răspunsuri:
| Chrysk2 a răspuns:

Poti lua oricand,numai sa nu abuzezi,eu am ceva dureri de cap si iau mai des medicamente de cap, dar nu am patit nimic, sper sa nu devin dependent.
Poti lua daca te doare foarte tarewinking

Elianna
| Elianna a răspuns:

In prospect se spune sa nu se depaseasca 6 capsule pe zi. Deci se pot lua si la 4 ore.
http://www.pcfarm.ro/prospect.php?id=2013
http://www.remediu.ro/remedii/cat/35/durere-de-dinti

| Eclipse_8761 a răspuns:

Nu abuza... Apropo, pentru masele cel mai bun antibiotic e Augmentinul.

| Andrei_3923 a răspuns:

Pentru durerea de masea incearca sa iei niste tuica de la bunici sa o tii vreo 5 min acolo unde te doare, si dupa poti sa o si bei daca iti place.
Efect garantat, incercat de mine laughing

Răspuns utilizator avertizat