| angelcore a întrebat:

Stie cineva sigur, cam cat costa o carie sa fie plombata? Am fost la dentist si mi-a dat maseaua cu freza si mi-a cerut 150 de lei. E ok? E prea mult?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Cam atât e prețul pentru o măsea. Acum depinde și în ce oraș ai plombat-o.

| angelcore explică (pentru OnuOnulică):

Da dar inca nu a terminat. inca am gaura in masea dar acum are marginile fine. si cica inca mai are de pus pansament si alele si pentru alea iar trebuie sa platesc

| lilith16 a răspuns:

O carie costa mult, la mine am avut doi dinti din fata si mai trebuie inca unul sa fie curăţat si plombat, maica-mea ii dadea la fiecare programare 100 de lei dar nu a făcut tot deodata plus ca depinde cat de grav e, la mine mi-a obturat dupa a curăţat mai bine si mi-a pus plomba cu ceva laser cred si lua la fiecare programare cate 100, depinde de doctor si de cum lucrează si depinde cat de grav e dar poti merge si sa intrebi daca are cabinet privat si daca nu trebuie sa fie pe usa o lista cu cat ar costa

| angelcore explică (pentru lilith16):

Inteleg, da zic sa stiu asa in medie cam cat e. ca deja am platit 150 de lei si doar a curatat o

Răspuns utilizator avertizat
| Ionut231312 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, dar la mine in oras mi-a luat 80 de lei ultima data cand am fost, acum un an...