| karla22bv a întrebat:

Stie cineva un tratament sau ceva natural care sa ma ajute sa nu imi mai cada parul ...am analizele la zi sunt perfect sanatoasa dar nu stiu ce sa fac sa nu imi mai cada parul? dau fundita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Eusinimenialtabuzz a răspuns:

Draga mea si eu am avut problema asta si era din cauza placi, ondulatorului, samponului(pe care il schimbam frecvent)si spalari dese pe cap dar acum folosesc placa/ondulatorul mai rar de fixativ nu mai zic.ma spal cu aceiasi marca de sampon si ma spal odata la 3 zile nu ca inainte in fiecare zi |(pe par ma referlaughing)si acum am scapat de probleme dupa cam o saptamana vei vedea imbunatatiri
te pup si bafta:* funda?

3 răspunsuri:
| Vögeln a răspuns:

Am auzit ca daca te tunzi parul devine mai rezistent(cu cat e mai lung parul e mai subtzire si cade)
in orce caz incearca sa il tii mai mult timp prins in coc sau coada(prefersbil impletita)
Fundabatting eyelashes?

NOname
| NOname a răspuns:

Primavara este o problema foarte comuna (eu deja m-am obisnuit si nu mai intru in panica). In cateva saptamani-luni o sa-ti revii. Mananca mai multe fructe si legume, ingrijeste-ti parul ca si pana acum si o sa vezi, ca in scurt timp o sa fii "ca noua". Succes! Numai bine!

P.S. Calmeaza-te! Cu cat o sa te stresezi mai mult, cu atat mai mult iti va cadea. Succes!

| fabiola a răspuns:

Uite incearca reteta de pe blogul meu:http://blogsanatate.blogspot.com/......rului.html