| guess_who a întrebat:

Stiti ceva leacuri/sfaturi pentru durerile menstruale? Multumeschappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Diav0la a răspuns:

Mersul pe jos ajuta foarte mult, compresele calde... ceaiul de galbele baut in timpul menstruatiei (aproximativ 2-3 cani pe zi ) reduce instensitatea durerilor. Poti apela si la 1-2 capsule de No-Spa pe zi.

| Lary a răspuns:

Poti lua Nurofen sau sa mananci atat cat sa simti burta umflata sau sa stai bine bine invelitahappysper ca ti-am fost de ajutorhappy

| inna a răspuns:

Un nurofen pentru durere, nu cred in leacuri laughing

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu stiu daca merge dar am citit intr-o revista ca daca iti pui o sticluta cu apa calda pe burta iti trece durereawinking

| JackieSue a răspuns:

La mine merge NoSpa. E foarte bun.
Si daca te decizi pentru NoSpa:
http://www.egirl.ro/medicamente/display/600/NO-SPA-comprimate-40-mg.html
Aici iti zice mai multe...sa nu ma injuri dupa aia ca nu te-a ajutat la nimic:)).

| Andreeame21 a răspuns:

O baie calda la picioare... face minuni.Si incearca sa nu ai picioarele reci, de aceea ai dureri.

| eni a răspuns:

Advil.Si au am probleme si are efect.Sanatate.

| JustMeFlory a răspuns:

NoSpa, Aulin, Nurofen, Algocalmin. cel mai mult folosesc Nurofenul, ma scapa de durerile insuportabile!sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Indometacin, diclofenac - supozitoare, scobutil, ibalgin - tablete, piafen, algocalmin - fiole injectabile; ceai de mușețel, gălbenele; o sticluță de apă caldă pe burtică.
Multă sănătate.
Pa, pa.

cami
| cami a răspuns:

Un supozitor. Serios! N-am incercat, insa prietena mea zice ca functioneaza intotdeauna!
Ma ghemuiesc, eu nu pot sa stau intinsa... sad Si baga picioarele in apa fierbinte. Nu te mai indopa cu medicamente.