| DJohnny a întrebat:

Stiti cum sa fac sa incetinesc cresterea unghiilor de la maini?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| RoXxy a răspuns:

Am auzit ca daca te dai in fiecare zi cu acetona pe toata suprafata unghiei nu mai creste asa rapid.nu stiu sigur daca functioneaza pentru ca nu am incercat. DAca incerci tu sa imi spui si mie daca a mersbig grin

| chrystyan21 a răspuns:

Taiele sau roadele

| DJohnny explică:

Unii nu au inteles intrebarea se sa fac sa incetinesc, de taiat stiu daca puteam sa le tai mereu nu mai uneam intrebarea asta. Dupa ce le tai si in timp ce le tai am o stare de greata un timp scurt si nu suport. Unghiile sunt cele mai scarboase chestii pentru mine.Eu cautam o solutie sa imi creasca mai greu si da, sunt baiat.

| Cristina_5823 a răspuns:

Banuiesc ca esti baiat. daca erai fata erai foarte norocoasa sa ti creasca unghiile repede...

singura solutie e sa le tai cat mai des. apoi nu vor mai creste la fel de repede.happy