| Lora_6439 a întrebat:

Stiti vreun remediu natural pentru durerile de stomac? (stiti voi. cand mananci maioneza, usturoi si te doare de plangi) big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anad a răspuns:

O lingurita de bicarbonat alimentar bauta cu o cana de apa iti ajuta stomacul sa scape de gaze si te linistesti. Exista medicamente la farmacie si poti sa ai tot timpul la tine in caz ca te ia cu durere.Si ceaiul de musetel si menta linisteste stomacul.

10 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Poti sa iei NO-SPA cate o tableta de 3 ori pe zi si tine neaparat regim cateva zile. Ceaiul de sunatoare, galbenele, chimen sunt de asemenea bune pentru. digestie.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Sfatul meu este sa renunti sa mai mananci anumite alimente care-ti creiaza probleme, chiar daca iti plac foarte mult si in mod categoric renunta definitiv la alcool. Daca nu vei respecta aceste conditii va fi greu de tine.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cu cel putin jumatate de ora inainte de a servi masa ia o capsula de OMEZ(omeprazol sau omeran) e acelasi medicament dar facut de firme diferite, daca uiti o poti lua si dupa.Incearca, la sotul meu a dat rezultate.

| LoryM22 a răspuns:

Ai probleme cu stomacul, si ai o sensibilitate la anumite alimente, evita-le.

lolita
| lolita a răspuns:

Data viitoare ar trebui sa nu mia mananci, eu de ex nu mananc ceapa si usturoi, niciodata, ma abtin pana si la carnea prajita sau la gratar.

| Mefisto23 a răspuns:

O pastila de anghirol luata cu un ceai cald de musetel. Si evita bauturile si mancarurile acide macar 2 zile. happy

| jane_5414 a răspuns:

Incearca un metoclopramid.Asta sigur te ajuta!

| Mony_4137 a răspuns:

Iti spun eu ceva ce a functionat de fiecare data pentru mine. Freacati burta cu mana. Poate pare stupid dar sa stii ca mergehappy
Nu iti trece de tot, dar nu te mai doare asa tare.

| daniela_7403 a răspuns:

Bea ulei de masline... ajuta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Un gastroenterolog te poate ajuta să previi o viitoare afecţiune a stomacului: ulcer, ulcer perforat, etc.
Pa, pa.