| Alexa_6372 a întrebat:

Stiti vreun tratament pentru eliminarea pietrei de la rinichi? spune'ti'mi si mie va rog mult de tot crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| LoRy_7949 a răspuns:

Buna happy
ca sa po-ti scapa de pietre la rinichi trebuie sa consumi foarte multe LICHIDE. in afara de cele acidulate happy
mult noroc :*

| LoRy_7949 a răspuns:

Mai precis :
- ceai de matase de proumb
-ceai de cozi de cires
-ceai de coada-soricelului
[ toate aceste plante le gasesi la PLAFRA ]

| ioanaabt a răspuns:

Mama mea a scapat de pietre la rinichi (si iti spun eu ca le avea destul de mari) cu radacina de patrunjel, data prin razatoare si fiarta cu apa, dupa care bei pur si simplu zeama. Măceşul are rol antiinflamator, diuretic şi de dizolvare a calculilor, zămoşiţa elimină nisipul şi calculii mici şi are efect antiinflamator, mesteacănul este foarte eficient în eliminarea apei şi excesului de acid uric, iar urzica moartă şi coada-calului sunt bune diuretice.

| cristina_5333 a răspuns:

Bere, asa a scapat un unchi de-al meu

| Alexa_6372 explică:

Spuneti'mi* sad