| Tili a întrebat:

...Stiu ca e cam ...nasoala intrebarea. da va rog muult sa`mi ziceti cum pot sa scap de frica de dentist!crying( maine ma duc si mi`e groaza straight face [maine dupa ce vin de la dentist raspunsu care a functionat primeste funda:*] Multumeschee hee

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Zangetsu21 a răspuns:

Sfatul meu este sa te duci la dentist dar sa nu te gandesti nici macar o clipa ca iti face rau si sa te gandesti ca iti face bine pentru ca noi singuri ne facem frica de ceva gandindune la acel lucru foarte intens si la consecintele lui dar daca nu ne gandim la lucrul respectiv nu mai apare acea frica.

3 răspunsuri:
| NuImiPunNume a răspuns:

Ok. este adevarat ca nu este placut sa mergi la dentist, dar trebuie sa te straduiesti tu singura. spuneti in gand ca nu este mare lucru vei merge acolo iti va face ceva si vei pleca acasa. fi optimista spuneti in gand ca nu o sa doara. sau gandeste-te ca o faci pentru binele tau. nu stiu acum eu de ce mergi dar nu este placut sa ai cari si sa nu poti manca ce vrei sau sa ai maseaua sparta etc. deci este bine sa incerci sa nu iti fie frica. ca doar nu mergi in fiecare zi! ok., sper ca te-am ajutat cat de cat straight face

| MeGustaSiempreTu a răspuns:

Uneori at trebui sa te bucuri ca ai scapat de dentist dar depinde si ce problema ai! daca e una grava ar ffii bine sa mergi oriunde numai sa scapi de aceea gravitate! dar daca e sa stii cada o masea sau e cariata atunci mai poti astepta cv timp insa nu prea mult! in cazul cu frica de dentist ar trebui sa te gandesti ca daca mergi vei avea nistee din extraordinari de frumosi si ingrijiti! sper ca te am ajutaat :*! iti urez multt norocwinking happy

| Tili explică:

Din fericire sau nu...am fost azi si dentista e in concediu pana luni whew!\:d/ laughing! Si mersi de sfaturi. sper sa mearga:-s