| crazygirlyo a întrebat:

Stiu ca o sa sune putin stupid din moment ce toata lumea sa chinuie sa slabeasca.eu vreau sa mai ma ingras putin ca sa ajung mai aproape de perfect.am 1, 70 si 46 kg.ar trebui sa mai ma ingras 14 kg...de mancat mananc dar pur si simplu nu ma ingras! niste sfaturi.va rog. fundita~!~.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| OanaG a răspuns:

Nu toata lumea e multumita de ea, unii vor slabit, altii ingrasat, dupa cum obserivi nu toti ne asemanam.

Uite ceva de ingrasare.
http://www.topsanatate.ro/articol/dieta-de-ingrasare-22599.html

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Nu trebuie sa te ingrasi. Poate greutatea ta este mica, comparabil cu a altor persoane de o varsta cu tine si cu aceeasi inaltime, dar este in limitele normale. Pentru binele tau, urmeaza o alimentatie cat mai naturala si diversificata si fa sport mai mult. Vezi ce zice si aici: http://www.mypyramid.gov/
Iti da un regim alimentar corespunzator nevoilor tale.

| girlemita243 a răspuns:

Poate iti lipsesc vitaminele B 1, B2, B3, B6, B12. mergi la un medic nutritionist, el este in domeniu si iti va spune la ce greutate sa ajungi si cu ce regim alimentar. uite un sait unde iti raspunde medici : http://www.romedic.ro/ trebuie sa te loghezi. succes. FUNDA?

| GyeBaek a răspuns:

Asa eram si eu la 7 dar m-am ingrasat in timp. mananca cate mese vrei, dar daca is peste4sa nu exagerezi cu mancarea

| evelin_1888 a răspuns:

Nu trebuie sa te mai ingrasi decat 4 kg.eu am 1, 71 si 52 kg si nu par prea slaba(chiar as mai vrea sa slabesc 1-2 kg). am avut si eu 55 kg pentru ca o perioada am mancat numai dulciuri(dupa ora 20:00,)cartofi prajiti(cu cascaval)si pizza
bafta:*

| ladypink1 a răspuns:

Eu am vreo 33-35 kg si 11 ani eu mananc f mult si nu ma ingrash sper sa raman asa si peste cativa ani succes!