| user5493 a întrebat:

Strivii un tantar pe piele,m-am sters imediat de sangele lui, dar chiar si asa pot lua hiv sau virusuri hepatice? am mai strivit tantari dar nu mi aduc aminte sa-i fi strivit direct pe piele.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Fantastic7 a răspuns:

Nu te mai panica atât degeaba, singura problemă la tine este ipohondria

12 răspunsuri:
| Fantastic7 a răspuns:

Dacă nu aveai o rană deschisă acolo nu prea ai şanse să iei nimic

| user5493 explică (pentru Fantastic7):

Acolo nu. aveam la un deget de la incaltaminte dar tantarul m-a muscat mult mai sus.

| user5493 explică (pentru Fantastic7):

Auma eu nu stiu daca se poate, sau cum era sangele lui, sau daca avea cantitatea necesara pentru a infecta cu ceva, pe internet scrie ca s-ar inactiva in el virusurile.dar oare nu a patit cineva asemanator si si-a pus acelasi intrebari?

| Fantastic7 a răspuns (pentru user5493):

Nu te mai panica atât degeaba, singura problemă la tine este ipohondria

| user5493 explică:

Eu am sters apoi cu ceva sangele si m-am dus sa dau cu apa calda acolo...a stat cateva secunde sangele acolo

| user5493 explică:

Nu e vorba de intepat.e vorba ca atunci cand s-a strivit tot sangele lui a fost o perioada pe piele.

| aXy99 a răspuns (pentru user5493):

Nu ganditi, puneti intrebari penibile, apoi dati "NEFOLOSITOR". Tare inteligenti. Auzi...sa iei HIV pentru ca ti s-a strivit pe piele. DACA TE INTEPA PUTEAI SA IEI! Rana o aveai mult mai sus (dupa cum relatezi), este imposibil, nu inteleg ce-i cu ipohondria asta pe unii.

| user5493 explică (pentru aXy99):

D-aia pun nefolositor ca e raspuns dat la misto, tocmai ca prin intepare de la tantari nu se ia nimic, eu am pus alta intrebare.Nu e logic daca l-am strivit pe piele sa ma fi intepat inainte, ce e dat la misto clar ca e nefolositor!

| user5493 explică (pentru aXy99):

Asta e o prostie sa-mi dai mie evaluari nefolositoare si eronate din razbunare, stiind ca eu am zis clar ce s-a intamplat, deci evaluarile tale nu sunt reale, si inainte sa scrii la misto gandeste-te inainte si mai bine nu mai scrie.tu nu te gandesti prin rasp pe care le dai la misto, nu eu.

| aXy99 a răspuns (pentru user5493):

Vorbesti prostii! Tantarii sunt foarte periculosi. Nu neaparat cei din Romania, dar nici aici nu se face exceptie. Prin intepatura lor iti pot transfera o groaza de bacterii si virusuri. Inainte sa te murdaresti de ciocolata la bot si sa comentezi aiurea ori sa imi dai "Nefolositor", informeaza-te!
http://evz.ro/tantarii-provoaca-cele-mai-multe-morti-umane-intr-un-an.html

| user5493 explică (pentru aXy99):

Iar mi-ai dat mie nefolositor din razbunare.Eu dau cum vreau la intrebarea mea.Nici n ai citit ce am scris sa ti argumentez ca ai raspuns la misto.

| user5493 explică (pentru aXy99):

Daca nu mi-ai raspuns la intrebare nu mai comenta, sa ma jignesti pe mine, invata sa vorbesti frumos, documenteaza-te tu ca eu am intrebat ceva si-mi raspunzi la misto si dai nefolositor din razbunare, mai mare prostie ca asta nu am vazut.Eu o sa dau cum vreau daca asa consider ca e intrebarea mea.

| Otto19 a răspuns:

Foarte rar, gandeste-te cati oameni sunt si tantari eu iti zic sa stai calm, daca vezi ca ai stari care arata hivu, vorbeste cu parinti dar totusi nu cred