| anonim_4396 a întrebat:

Sucul de portocale obtinut din concentrat poate fi toxic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Ca orice produs ce contine E-uri...

| domidoc a răspuns:

Daca bei mult. Orice concentrat contine conservanti, indulcitori si toate alea, alea.Vezi ce scrie pe eticheta.

| scootsie a răspuns:

Di cate stiu eu, sucul de portocale proaspat, facut in casa, dimineata e de aur, la pranz de argint, iar seara de bronz...Deci,atentie in ce parte a zilei il consumi.In rest, e o comoara de vit. C!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna.
Este foarte bun cel fresh, abtinut in casa, este o sursa de vitamina C.
Cel concentrat cumparat din magazin are E-uri, nu este natural 100%.
Pa, pa.