| Sociopatul a întrebat:

Sucul granini facut din mere este bun pentru ficat sau nu? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Nu este un suc sanatos si nici natural, dar este mai ok sa bei Granini decat Cola, Pepsi, Mountain Dew, energizante sau alte prostii.

| AnaBejenaru a răspuns:

Granini este o firmă super ok.Sucurile sunt naturale,în proporție destul de mare.
Cu toate acestea,îți recomand să îți faci tu propriul suc, cu orice fructe vrei.Așa, dacă ieși undeva, vrei să bei un suc, Granini este ok happy

| CuriousStuff a răspuns:

Sucul de mere, facut in casa, fara zahar adaugat e cel mai bun. Este mai nou suc de mere la punga de 3l, ala e chiar suc de mere si atat (si putin zahar) daca iti place sucul de mere de ala sa-ti cumperi, e si mai scump dar macar e doar mar si apa, nu Granini.
Cat despre ficat... Nu ti-as putea raspunde, in ce sens bun pentru ficat? Nu iti ajuta ficatul in special cu ceva, are vitamine si mai multe lucruri care sunt benefice, dar nu neaparat pentru ficat.

| peperonies a răspuns:

Nu.

| DavidoffUser a răspuns:

Apa face minuni!

| ioana2004 a răspuns:

Depinde de imunitatea ta...uni nu au probleme cu el! Sper ca am ajutat;*