| anonim_4396 a întrebat:

Sufăr de epilepsie de la vârsta de 3 ani. Sunt pe medicamente (levetiracetam și timonil), iar la recomandarea medicului am scăzut doza de timonil, degeaba, am crescut-o din nou, degeaba. Nu știu ce să mai fac. Problema nu este că fac crize generale, că alea le fac rar, problema este că fac niște crize mici fără pierderea cunoștinței și le fac destul de des. Chiar nu mai știu ce să fac. Ce aș putea să mai fac? P.S: exclus operația. P.S.S: vă rog să mă ajutați cu niște sfaturi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"epilepsie de la vârsta de 3 ani...să mă ajutați cu niște sfaturi?"

tot la medic găsești. Eventual la ALTUL.

Baftă

| Catrice a răspuns:

Schimba medicul.

| Mopmop a răspuns:

Evita pe cat posibil televizorul si calculatorul. Si totusi cere sfatul unui medic specialist.
Poti merge linistit/a la alt medic decat cel actual.
Imi pare rau pentru situatia ta, sper sa iti fie cat de cat mai bine in viitor!