| anonim_4396 a întrebat:

Sufar de ipohondrie. Stiu, stiu, sunt baiat, sunt barbat, trebuie sa fiu puternic, dar am o problema cu senzatia asta de greata. Deci cand ma apuca o usturime, ma apuca greata, mi se apleaca, dar mereu doar ma gandesc la asta, niciodata aproape nu sufar de ceva. Pur si simplu. Ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| TheNakedRussianThatFoundYouOnTheStreet a răspuns:

Deci ai putea face ceva deci numai gandii

| KodrutZ a răspuns:

Asta ti se pare tie ca e ipohondrie? Du-te la doctor si fa un set complet de analize. Daca alea fizice ies ok, fa o vizita si la psiholog/psihiatru.

| Zorn a răspuns:

Calmează-te!
O boală nu vine cu un simptom! Relaxează-te, nu te mai gândi la aşa ceva, ocupă-te de alte activităţi şi încearcă să discuţi cu o persoană apropiată despre asta.