| Mariuszee a întrebat:

Suferă sau a suferit cineva de tulburare de depersonalizare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| GoldenZenith a răspuns:

Ce te-ar interesa sa afli?

| Mariuszee explică (pentru GoldenZenith):

Dacă mai e cineva în situația asta și cam în cât timp se tratează. Am simtit starea prima data acum 2 ani dar a fost ceva de moment nu a durat prea mult însă în ultimele zile pur și simplu mă copleșește starea de dimineață până seara

| GoldenZenith a răspuns (pentru Mariuszee):

Cunosc stările. Din cauza stresului, anxietății, a unui soc etc se produc tulburările astea.
Ceea ce trebuie sa faci este sa mergi la un psiholog/psihiatru. Medicație special pentru așa ceva nu exista, poate doar pastilele pentru depresie și anxietate ajuta puțin, dar terapia este cea mai buna.

| FoundYouLover a răspuns:

Eu nu si nu stiu pe nimeni care sa sufere de asa ceva, dar am cautat pe internet de curiozitate si am gasit pe o pagina simptome, cauze, factori de risc, tratament si alte modalitati de a face fata bolii. Uite aici: http://www.sfatulmedicului.ro/......izare_6242

Răspuns utilizator avertizat
| andreilittle a răspuns:

Da... Eu am asa ceva.