| anonim_4396 a întrebat:

Sunt baiat am 13 ani si as vrea sa imi bag piercing a mei nu is de acord si au zis ca la 15 ani am si si asa am note ca pixu mai piercing imi trebuie dar eu vreau sa imi bag ce ziceti sa imi bag merita sa imi dezamagesc parintii si sa ma cert cu ei pentru un piercing merita sa imi bag si daca imi bag unde merg sa mi-l bag imi cere acordul parintilor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu merita nici sa-ti faci piercingul si nici sa-ti dezamagesti parintii.Si la 13 ani tu te gandesti la asa ceva?

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu merita, e un moft al efectului de turma, nu te lua dupa altii, fii tu insuti.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Te inteleg, e destul de fain sa ai azi un pierce, banuiesc. Tu asa consideri, nu? Mai asteapta. Sfat prietenesc: mai asteapta. O sa fie si mai "cool" dupa 15-16 ani cand poate ai sa-l vezi din mai multe posturi.

| Flav a răspuns:

Hai gata cu teribilismul, fugi la scoala si lasa copilariile aici. Esti singurul din gasca care n-are piercing? Invata sa ai personalitate, nu fi naiv si influentabil. Si sunt de acord cu parintii tai. Bafta la invatat!

| constantyna a răspuns:

Nu iti face nici un fel de piercing, nu merita, cum sa te "gauresti"? Asta e o moda proasta de mutilare a corpului omenesc.

| OnWeed a răspuns:

Pierce la 13 ani? E destul de misto pierce-ul parerea mea dar mai asteapta si tu sa faci 15-16 ani, ca esti prea mic.

| Sara a răspuns:

Parintii tai nu merita o astfel de dezamagire. dragul meu, ai o viata inainte, stai linistit, crezi ca ve-i fi vazut altfel doar pntr ca ai un piercing? Nici de cum. tot tu ramai, asa ca incearca sa iesi in evidenta prin calitatile tale si prin gesturi de admirat! Si tinand cont ca ai 13 ani, sigur este doar o nebunie de moment. hmm nu vrei sa devii politist, sau sa lucrezi in cadrul armatei? Daca da, i ati gandul, stii ca nu ai voie sa ai semne de genu? Deci iese din discutia cercelul si tatuajul.pentru ca esti minor, un salon specializat iti cere aprobarea parintilor. Ia sfatul meu in considerare ca fosta adolescenta ce a avut si ea genul aceste de,, nebunii''.

| zxsds a răspuns:

Parerea mea este sa nu iti bagi, la varsta asta ai altceva mai bun de facut decat sa te prostesti cu asa ceva.
Asteapta sa mai crestihappy

| mariomario a răspuns:

Eu zic sa nu-ti bagi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai asteapta si tu 1 an. Pai daca tu de la varsta asta iti bagi Piercing
la 15 ani ai 10 piercing-uri pe tine.Bafta.(Nu iti dezamagi parinti, nu iti vor rau)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai asteapta si tu 1 an .Pai daca tu de la varsta asta iti bagi Piercing
la 15 ani ai 10 piercing-uri pe tine.Bafta.(Nu iti dezamagi parinti,nu iti vor rau)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

pai ce zic...eu am 15 ani si am decat unu pe limba si mama nu a stiut. DAR apoi eu i-am zis

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intra pe profilul asta sa vezi una de 11-12 ani cu pirce in nas si buza! acum depinde si de parinti! http://hi5.com/......8%A0--html

| izu15 a răspuns:

Fa ceea ce simti dar sa nu-ti para rau dupa. cred ca iti va cere acordul parintilor. dar nu inteleg cu ce poate afecta un piercing invatatul? ha? ai mei m-au lasat sa-mi fac si am terminat cu note destul de mari. incearca sa-i convingi si explica-le ca este o moda si il poti scoate. nu este ca un tatuaj(pe viata) succes

| apune soarele vietii... a răspuns:

Pai 1 corpul nu este destul de dezvoltat si 2 unde vrei! eu zic ca nu e varsta! parerea mea