| Shakty a întrebat:

Sunt baiat, am 14 ani si de cateva luni mi s-a umflat sfarcul stang si sub el e ceva ca o piatra care doare la atingere. Incepuse la o vreme sa scada durerea la atingere si "piatra" incepuse sa se micsoreze ( nu stiu daca e de la m.asturb.are sau nu, dar nu mai ma mastu.rbas.em de vreo saptamana). Dupa ce "am revenit in forta" cu mastur.barea a inceput sa fie din ce in ce mai tare si mai dureroasa sad. Este ceva grav, cum pot scapa de ea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la medicul de familie și renunță la autosatisfacție, practică un sport de masă.
Pa, pa.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Stai calm, esti la pubertatea si asa se manifesta...
Mai usur cu acel "sport" ca nu este competitie.
Cauta pe google despre pubertate.
O zi bunahappy

| Desideriu_Cristian_1994 a răspuns:

Salut! Sa stii ca si mie mi s-a intamplat cand aveam varsta ta, dar s-a rezolvat. A durat ceva, e adevarat, dar ideea e sa insisti cat mai mult cu mas. turbarea ca pana la urma trece. Cel putin de 6 ori pe zi si in vreo saptamana esti ok.

| caramela a răspuns (pentru Desideriu_Cristian_1994):

Este un sfat/o reteta ceea ce i-ai recomandat tu? ori este un raspuns dat la vrajeala? cel putin putei sa folosesti ghilimelele de rigoare...
O zi buna!

| Shakty explică (pentru Desideriu_Cristian_1994):

laughing) si vrei sa te cred?