| Raul8DSR a întrebat:

Sunt baiat, am 15 ani si 1, 69 inaltime.Cum pot sa mai cresc in inaltime?
D-au Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu siguranta vei mai creste si fara a face ceva anume(intrucat dezvoltarea fizica la baieti se opreste in jurul varstei de 18-19 ani). Pentru a creste mai repede si mai mult, practica baschet.

5 răspunsuri:
soothe
| soothe a răspuns:

Basket cat cuprinde. Eu intr-o-un an am crescut 10 cm.

| Anna_3775 a răspuns:

Poti creste in inaltime practicand anumite sporturi cum ar f baschetul, inotul sau chiar voleiul.

| Meryem027 a răspuns:

Pai, oricum o sa mai cresti, daca ai doar 15 ani. Te poate ajuta sportul. Practica basket, handbal, volei, inot. happy Si dimineata fa exercitii de gimnastica. Bafta!

| LoveTVD a răspuns:

Practica mult sport de ex baschet si voleiwinking te va ajuta te asigurwinking

| ionut_8875 a răspuns:

Nu stiu daca poti cresteasa ca vrei tu depinde de genetic, tatal tau sau mama ta ce inaltime au? Daca vrei neaparat sa cresti in inaltime iti recomand baschetul, dar nu e garantat.