| Fazonul a întrebat:

Sunt baiat, am 21 de ani, 1.75 si as dori sa ma ingras si probabil daca se poate sa mai cresc putin. Bunicu (pe care seaman) zice ca el a tot crescut pana pe la 25 de ani. Vorbele lui ma ajuta sa nu ma ingrijorez atat de mult de inaltimea pe care intr-un final o voi avea, ci sa ma preocup mai mult de kilogramele pe care ar trebui sa le am. Am 50 Kg, nu ma simt slabit insa ma simt slabut. Sunt slab deoarece si bunicul meu a fost slab toata viata lui, si as dori sa stiu cum ma pot ingrasa? daca fizicul meu sa presupunem ca este construit pentru a fi slab.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
leonardk
| leonardk a răspuns:

Eu zic sa fii fericit ca nu esti gras. Ai idee ce chin este pe cai care cara kilograme in plus? Mergi la sala si imbunatateste-ti muschii, astfel corpul tau se va dezvolta armonios! Lasa ingrasatul ca vine el dupa ce implinesti 50 de ani.

2 răspunsuri:
| oz a răspuns:

Frate...inotul face minuni... spate picioare brate piept... dar trebuie sa mananci bine...

| Instinkt a răspuns:

Simplu du-te la doctor si o sa-ti dea niste vitamine minerale