| Anca444 a întrebat:

Sunt bolnava de cifoscolioza tocaro-lombara si am nevoie de operatie. Sunt in varsta de 17 ani. Intrebarea mea ar fi: Ce as putea face ca sa am banii necesari pentru operatia de care am nevoie?
M-am gandit ca mi-as putea dona un rinichi pentru a face rost de suma necesara operatie mele. Credeti ca este o solutie buna?
Ce job mi-as putea gasi la varsta mea?
Mentionez ca parintii nu ma pot sprijini financiar din pacate.
Astept raspunsurile voastre.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| petre059 a răspuns:

Treaba cu donatul de rinichi se poate lasa cu puscarie nu e voie sa "donezi" contra cost si oricum nu ti-as recomanda donarea esti tanara. Ai terminat liceul? sau ce pregatire ai? Eu zic sa incerci la fundatia Mereu Aproape, s-ar putea sa te ajute ei caut-o pe Sandra Stoicescu.