| Anca444 a întrebat:

Sunt bolnava de cifoscolioza tocaro-lombara si am nevoie de operatie. Sunt in varsta de 17 ani. Intrebarea mea ar fi: Ce as putea face ca sa am banii necesari pentru operatia de care am nevoie?

M-am gandit ca mi-as putea dona un rinichi pentru a face rost de suma necesara operatie mele. Credeti ca este o solutie buna?

Ce job mi-as putea gasi la varsta mea?

Mentionez ca parintii nu ma pot sprijini financiar din pacate.

Astept raspunsurile voastre
(scuzati categoria, am postat si la categoria sanatate, dar nu am primit nici un raspuns)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Caro34 a răspuns:

Fa-ti un cont la banca si fa-i niste pliante pe care sa le distribui oamenilor, apoi mai poti pune un anunt pe net ca vrei sa te operezi si nu ai banii necesari. Mai sunt si oameni buni, care vor sa ajute si ar fi bine sa cauti clinici din strainatate carora sa le spui problema ta si sunt sigura ca si ei te-ar putea sprijini. Cunosc un caz operat in Germania de un medic roman si care nu a luat nici un leu, ba mai mult a ajutat familia enorm de mult! Mult noroc!