| anonim_4396 a întrebat:

Sunt casatorita de 10 ani, este normal sa fac dragoste o data la 2 saptamani? Ma pot imbolnavi? Nu simt nici o placere

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu te poti imbolnavi. Fiecare cuplu are ritmul lui. Daca unul din parteneri munceste mult, e obosit, tracasat, e normal ca ritmul sa scada. Oricum, o data la doua saptamani nu e chiar asa de rar.
E o problema ca nu simti placere. Poate ar trebui sa discuti asta cu sotul tau si, eventual, cu un psiholog. Nu cantitatea e problema, ci calitatea si satisfactia obtinuta in urma actului sexual.

mira
| mira a răspuns:

Din vina cui lucrurile stau asa? Exista o motivatie? O vizita la psiholog si la medici de diferite specialitati va poate rezolva situatia.

| mariazet45 a răspuns:

Nu exista limite normale in asfel de situatii, normal e doar atunci cand ai placere, daca aceasta nu mai exista inseamna ca nu mai exista dragoste, incercati sa va redescoperiti, mergeti undeva impreuna, luati -va concediu sau daca tot nu merge ia o pauza in aceasta casnicie si probabil daca simti lipsa a ceva te vei intoarce, daca nu, asta e.

| unicka a răspuns:

Trebuie gasita cauza care duce la lipsa placerii, poate nu se ajunge la divort daca gasiti impreuna cauza, el stie de acest lucru? faci dragoste cand poti si ai dispozitia necesara, nu te imbolnavesti.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca faci dragoste o data la 2 saptamani, nu e o problema. Cotidianul uneori ne copleseste.
Ca nu ai nici o placere, asta da, ca e o problema!

| bobo_2128 a răspuns:

Eu zic ca da. Mi se intimpla si mie

| cypy a răspuns:

Incearca sa faci de 2 ori pe saptamana day dreaming poate o sa fie alta senzatie laughing

| mihaicorolevschi a răspuns:

Depinde cati ani ai49 e normal si poti sa faci chiar de 2 ori pe sapt.

| catalinutza_8298 a răspuns:

Inseamna ca te-ai plictisit de ellaughing