| AndreeaVP a întrebat:

Sunt clasa a v-a si am aflat ca de la mine din clasa le-au venit aproape la toate menstruatia si am sa va spun si eu o intrebare : daca iti pui un tamp... fara sa iti vina deja se va intampla ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

De ce sa iti pui daca n-ai menstruatie? Sa ai unul nou la tine este suficient. Prima data iti vor veni cateva picaturi, nici nu e neaparata nevoie de absorbant. O sa-l pui cand vine si aia e. Strici bani aiurea punand de acum fara rost.

| CuriousStuff a răspuns:

Inafara de faptul ca o sa strici niste bani degeaba nu se intampla nimic. Mai bine ar fi sa ai mereu la tine un absorbant nou, in caz ca o sa vina sa nu te ia pe nepregatite, insa nu sa-l porti, pentru ca atunci va trebui sa-l tot schimbi si asta inseamna absorbante aruncate degeaba.
Daca ai niste scurgeri vaginale abundente care te deranjeaza si de asta vrei sa porti cel mai bine ar fi sa mergi prima data la medic sau macar sa-i spui mamei tale iar daca scurgerile sunt normale sa porti proteslipuri, in niciun caz absorbante. Insa un absorbant tot trebuie sa ai la tine.