| anonim_4396 a întrebat:

Sunt clipe cand ma doare foarte foarte tare capul, ma simt ametita si imi vine sa cad jos din picioare. De ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BUBULINA a răspuns:

Pai niste analize de sange te poate lamuri
si cum a spus febletea mea criticul tensiunea
poate ai lipsa de calciu/fier
multa sanatate

11 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Durerile de cap insotesc aproape orice boala, poate fi o anemie, poate fi o carenta de vitamine(in gen B1, B6, B12), o tensiune mica, un inceput de miopie, etc.Solutia:consulta medicul si depisteaza cauza! Multa sanatate!

daniela
| daniela a răspuns:

Pai sunt multe posibile cauze: anemie, lipsa mancare, deshidratare, scadere glicemie... deci fuguta la un doctor.

| adyth a răspuns:

Poate esti anemica... sau foarte obosita... dar mai degraba anemica straight face fa'ti analizele. du'te si vorbeste cu un doctor.nu e de gluma straight face

| andreig a răspuns:

Sunt fooaarte multe posibile cauze... poate fi de la curent, de la ventilator, de la alimentatie, de la somn (cum iti programezi orele de dormit), de la soare, etc. COnsulta un medic sau mai simplu du-te la farmacie happy

| canarita a răspuns:

Stressul sau anemia.Mergi la control, fa analize la sange, la vedere, daca sanatatea e ok, atunci mergi undeva sa te mai relaxezi... ia-o mai usor, grijile nu se termina niciodata, mai da-le si la spate.Mama are o vorba"ia din viata ce-i frumos"! si mare dreptate are...

| miss44 a răspuns:

Ar trebui sa consulti un medic.happy

| urbanghost a răspuns:

Fugi la doctor, ca nu e de gluma.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ar fi rau daca ti-ai masura si tensiunea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai acceasi problema am si eu dar de curan am aflat ca sunt anxioasa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma doare si pe mine foarte tare capul...mananc foarte bine, dorm mult si nici nu vine vorba de stres ce pot avea?:-s

| iuly_4206 a răspuns:

Poate nu mananci destul pentru vaarsta ta...