| AnimalLover02 a întrebat:

Sunt curioasa cam cat ar costa niste lentile (nu de alea care se pun pe ochi) alea pentru ochelari. Rama care vreau sa mi-o cumpar nu e scumpa, dar cu tot cu lentile nu stiu la cat ar ajunge. Luni ma duc la control si vreau sa-mi fac o pereche noua de ochelari, nu stiu daca diferentiaza pretul la fiecare dioptrii in parte. Intrebarea este cat costa lentilele (cu dioptri mai mici) aproximativ...

FUNDAA + vot (daca ma ajutati cu raspunsul) happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| AnnaaaMaria a răspuns:

Depinde de ce fel de probleme ai la ochi. Eu am astigmatism și lentilele m-au costat 300 de lei. Mama are lentile progresive (nu vede bine nici la distanță, nici la apropiere și ca să nu poarte două perechi de ochelari, i-a „compactat") laughing... cele convergente/divergente sunt mai convenabile, dar prețul lor diferă de la clinică la clinică