| Mindfulness a întrebat:

Sunt dependent de ceapa și ardei iute,consum zilnic. Cu ce le pot înlocui sa nu mai le consum? Cred că îmi dăunează sănătății,vreau sa renunț la mâncarea picanta cat pot, dar îmi este aproape imposibil.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Cinic a răspuns:

Si eu sunt dependent de ardei iute. Dar din cate stiu eu, ardeii iuti au numai beneficii. Sunt energizanti, sunt excelenti pentru sanatatea inimii, sunt buni pentru digestie si pentru piele. Eu zic doar sa mănânci mai moderat, dar sa nu renunti la ei. Si sunt si ft buni pentru accelerarea metabolismului.

| Mindfulness explică (pentru Cinic):

Sufăr de hiperhidroza și nu am voie! happy
Mulțumesc frumos pentru răspuns. Eu am abuzat de ei și de ceapa. Poate mustarul de hrean ar fi un înlocuitor sau hreanul?

| Cinic a răspuns (pentru Mindfulness):

Habar nu am despre hrean boss

| Mindfulness explică (pentru Cinic):

Încearcă