| Nero_1949 a întrebat:

Sunt din Cluj si de 3 zile sunt peste 35 de grade, mor de cald si in plus ieri am baut un suc foarte rece si am facut rosu in gat. In perioada asta de cand este foarte cald ma simt extra rau, sunt fte obosit/molesit, nu am chef de nimic si sunt ametit, iar acum ca sunt si racit ma simt si mai rau, ce as putea face sa recapat un pic de energie? vreo idee? Mersiii, dau funda pentru solutia care merge!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Fallen1Angel a răspuns:

Niste vitamine? incearca vitamax sunt foarte bune.

6 răspunsuri:
| blackm4r1a a răspuns:

Pai stai in casa sau undeva unde sa fie mai frigwinking... iesi la plimbare mai pe seara sau dimineata, dormi mult si bea multe lichidewinking si nu uita de optimismwinkingwinkingwinking... sper sa mearga

| gabriela a răspuns:

Ceai caldut! nu suc rece! apoi un pic de calciu efervescent! Noaptea aerisita casa, ziua geamurile inchise.pana esti plecat, apoi calm, calm si si autosugestia face rau. Sa-ti fie bine, sa ne fie!

| alexxy_8614 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat. am racit la fel cu toate ca e cald si pur sis implu nu ies stau pe net seara mai ies cu fetele si ma mai distrez asa mai uit de gat doar ca seara is si tantari. mai bine ia pastile de gat

| gabriela a răspuns:

Pentru gat...gargara cu apa calduta cu sare!

| Fuck Googăl. Ask me! a răspuns:

Ventilator! Uita-te la VM. big grin Sau bea energizante.

Abh
| Abh a răspuns:

Trebuie sa te feresti de soare, sa te hidratezi corespunzator( minim 3 l de lichide pe zi). Evita lichidele foarte reci pentru ca ele te predispun la raceli, iti dau pe moment o senzatie de bine, pentru ca ulterior sa iti fie si mai cald. Pentru raceala iti recomand Fervex si pentru gat Faringosept sau Strepsils.